Diş Estetiği Yaptıran Türk Ünlüler Hangi Yöntemi Seçiyor?

dis-estetigi-unlu

Diş estetiği nedir? Diğer adıyla gülüş estetiği; dişlerinizin ağzınız ve yüzünüzün proporsiyonuna uygun olarak yapılmasına denir. Dişlerin boyutları, uzunlukları, genişlikleri öncelikle dijital ortamda tasarlanarak diş hekiminiz tarafından size gösterilir. Daha sonra size uygun olan uygulamalar yapılır. Genellikle diş estetiği yaptıran Türk ünlüler implant diş uygulamasını tercih ediyorlar. İmplant maddesi; titanyum içerdiği için estetik olarak sorunlu değildir. Gelişkin teknolojiler ile üretilmiş implantlar vida biçimde olur.İmplant; eksik olan dişlerin yerine aynı görevi yerine getirecek olan ve çene kemiğine yerleştirilen yapay diş köküdür.

Ünlüler Hangi Diş Estetiği Yöntemlerini Tercih Ediyor?

Genel olarak ünlüler; estetik olarak yaptırılan Zirkonyum, Lamine ve Empress uygulamaları tercih ediyorlar. Diş lamine, Empress ve Zirkonyum yöntemleri ile daha beyaz, daha estetik ve hoş bir gülüşe sahip olmak mümkün.

Zirkonyum Diş Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Yüksek kuvvetlere dayanıklı ve sağlam bir yapısı olan zirkonyum porselen kaplama doğal diş rengindedir. Normal metal köprülerde kullanılan metal yerine, dişlerin altyapısında beyaz alaşım olan zirkonyum maddesi kullanılır. Diş teknolojilerinde en dayanıklı ve estetik malzeme zirkonyum’dur. Yalnızca ön dişlerde değil arka dişlerde de büyük bir dayanıklılık sağlar.

Lamine Diş Uygulamasının Özellikleri Nelerdir?

Lamine diş estetiği, ünlülerin popüler olarak yaptırdığı estetik yöntemidir. Lamine uygulaması; dişlerdeki estetik bozuklukları giderir. Lamine kapmalar; dişlerin ön yüzeylerine porselen tabakanın yapıştırılması ile uygulanır. Bu uygulamada dişlere kesme gibi bir müdahale olmadığı için kolay bir yöntemdir. Ayrıca estetik açıdan da oldukça doğal bir görüntüye sahiptir.  Lamine dişler; istenen boy, kalınlık ve renkte hazırlanabilir. Bu yöntemde dişin ön yüzünden bir diş tabakası kaldırılır ve porselen lamine tabakası bonding tekniğiyle dişlere yapıştırılır. Lamine diş uygulaması; ayrık dişleri birleştirmede, rengi ve yapısı deforme olan dolguların düzeltilmesinde, kırık ya da aşınmış dişlerin estetik bir görüntüye kavuşturulmasında, eğri dişlerin düzeltilmesinde kullanılır. Herhangi bir ön hazırlık yapılmadan bu uygulama yapılabilir. Sağlam, dayanıklı ve renklenmeyen malzemelerden yapılır. Porselenler, renklenmez ve lekelenmez. Diş estetiği fiyatları açısından ise en pahalı uygulamanın lamine diş tedavisi olduğunu belirtmek gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir